Porządki na amen

Niektórych mieszkańców Rejowca Fabrycznego zaskoczyła sterta elektrośmieci przy kościele

Ktoś podrzuca elektrośmieci pod kościoły czy księża robią porządki na plebaniach? Przed tygodniem przy niektorych parafiach można było zobaczyć sterty ze starymi telewizorami, pralkami i lodówkami. Ale wiernych, którzy regularnie chodzą na msze, śmieci wcale nie zdziwiły. Dlaczego?

– Ktoś podrzucił śmieci pod kościół w Rejowcu Fabrycznym – zaalarmował nas Czytelnik i przesłał zdjęcia sterty gratów na parafialnej posesji.

Inny twierdził, że księża robią porządki na plebanii i wynoszą stare telewizory i lodówki. Ale ten, kto regularnie chodzi na msze, wcale nie był zdziwiony widokiem śmieci pod plebanią czy kościołem nie tylko w Rejowcu Fabrycznym.

Zbiórka elektrośmieci przez parafie była zaplanowana i ogłaszana w kościele a także na stronach internetowych parafii i lubelskiej kurii. Trwała od 8 do 13 lipca w całej archidiecezji lubelskiej. Każdy parafianin, który chciał pozbyć się starych urządzeń, mógł przynieść je w miejsce wskazane przez parafię. Stąd góry zepsutych elektronarzędzi i sprzędu AGD pod kościołami albo plebaniami. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here