Pościg, blokada i napad na bank

Pościg za niebezpiecznymi i uzbrojonymi przestępcami, którzy napadli na bank w sąsiednim powiecie. Policjanci zablokowali uciekinierów, rzucili ich na ziemię i zatrzymali. Ale tylko na niby.

Wszystko musiało wyglądać realistycznie, jak gdyby chodziło o prawdziwą akcję. 3 października, po omówieniu działań na odprawie w komendzie, uzbrojeni policjanci wsiedli do radiowozów i pognali na ul. Okszowską, do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tam odbyły się główne ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod hasłem „Blokada 2019”.

– Zgodnie ze scenariuszem zadaniem policjantów było zatrzymanie uzbrojonych mężczyzn, którzy napadli wcześniej na bank w sąsiednim powiecie. Funkcjonariusze wywiązali się z tego zadania, zatrzymali uciekających przed policyjnym pościgiem sprawców – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

– Tego typu ćwiczenia mają na celu doskonalenie oraz sprawdzenie umiejętności działania policjantów. Mają przy tym bezpośredni wpływ na sprawność działania w razie pojawienia się rzeczywistych zagrożeń – dodaje rzecznik. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here