Postawili się hutnikom

Zespół Hutnika wystąpił w sobotnim meczu w specjalnie przygotowanych biało-czerwonych strojach z godłem Polski i napisem „100 lat Niepodległej” na piersi. Avia zagrała, niestety w swoich tradycyjnych strojach...

W meczu 16. kolejki świdnicka Avia przegrała na Suchych Stawach z Hutnikiem Kraków 0:1. Wyjazdowej porażki z zespołem z trzecioligowej czołówki świdniczanie nie muszą się wstydzić.

Avia dotrzymywała kroku rywalom nawet gdy przez ponad pół godziny musiała grać w “10”. W 60. minucie boisko po dwóch bezsensownych żółtych kartkach (pierwsza za utrudnienie wznowienia gry z rzutu wolnego, a druga za odkopnięcie piłki po gwizdku) zobaczył pomocnik Krystian Mroczek.

Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w 36. minucie. Po znakomitym dośrodkowaniu z lewej strony Bartosza Tetycha, Dariusz Gawęcki wyprzedził obrońcę i popisał się piękną główką w samo okienko bramki Avii.

Świdniczanie najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 21. minucie, gdy po składnej akcji kilkoma podaniami „rozklepali” defensywę Hutnika – Mateusz Wołos dograł przed bramkę do Piotra Prędoty, który z 5 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. BAS

Podpatrzone, podsłuchane

Piłkarze Avii są jednym z dwóch zespołów w III lidze, który w gościnie nie zanotował w tej rundzie remisu. Z dziewięciu spotkań świdniczanie wygrali cztery, a pięć przegrali. Sokół Sieniawa, druga drużyna, która na wyjazdach dotychczas nie remisowała bilans ma o wiele gorszy: 7 spotkań – 7 porażek.

HUTNK KRAKÓW – AVIA ŚWIDNIK 1:0 (1:0)

Hutnik: Zając – Ptak, Jaklik, Kędziora, Tetych – Marszalik (71 Linca), Gawęcki, P. Kołodziej (60 Pietrzyk), Świątek, Kurek (81 Reczulski) – Kotwica (68 Pachowicz)
Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mykytyn, Drelich, Lusiusz – Maluga (78 Koczon), Mroczek, Wołos (64 K. Kołodziej), Głaz, Białek – Prędota (78 Szpak)
Bramka – Gawęcki 36. Czerwona kartka – 60. minuta Mroczek (A.) – za drugą żółtą. Żółte kartki: Pietrzyk (H.) – Maluga (A.). Sędziował: Wiśniowski (Tarnów). Widzów: 500.