Potrzebna pomoc w wyprowadzaniu psów

Chcesz pomagać zwierzętom, ale nie wiesz, czy masz do tego odpowiednie umiejętności? Wystarczy, że uda ci się wygospodarować w tygodniu godzinę lub dwie. „Psia rodzina” czeka na wolontariuszy, którzy podjęliby się wyprowadzania na spacer czworonogów.

W Strupinie Małym pod Chełmem powstał nowy hotel dla psów. Założycielką „Psiej rodziny” jest kochająca czworonogi pani Edyta. Zwierzęta mają u niej jak w raju.

– To miejsce było bardzo potrzebne – mówią ci, którzy skorzystali z usług nowo powstałego hotelu. – Nie zawsze mamy możliwość zabrać ze sobą wszędzie swoje czworonogi. Długa podróż bywa dla psa męcząca, a tego typu całorocznych hoteli dla zwierząt jest w okolicy naprawdę niewiele. Pani Edyta stworzyła miejsce przyjazne psiakom. Zostawiając u niej swojego pupila, mamy pewność, że będzie bezpieczny i zadowolony – zachwalają chełmianie.

Podopieczni hotelu mają do dyspozycji indywidualne boksy, połączone wyjściem do prywatnego kojca zewnętrznego, wybiegi, tory przeszkód, a nawet basen. W pobliżu jest las, ulubione miejsce na spacery z psami.

– Założeniem hotelu, oprócz standardowej działalności hotelowania psiaków podczas wyjazdów ich właścicieli, jest także pomoc zwierzętom w potrzebie. Przyjmujemy również psy starsze, niedołężne i niewidome, będące pod opieką Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt – mówi pani Edyta, właścicielka hotelu dla psów w Strupinie Małym.

Aktualnie w hotelu przebywa kilkanaście czworonogów uratowanych przez Stowarzyszenie CSOZ. Czekają na nowe domy i rodziny, które je pokochają mimo ciężkiego bagażu doświadczeń. Do tego czasu jednak potrzebują odrobiny pomocy ze strony wszystkich zwierzolubów z Chełma. – Poszukujemy osób chętnych do pomocy w wyprowadzaniu psów na spacer. Liczymy na odzew zdecydowanych i odpowiedzialnych osób, które będą w stanie poświęcić na to godzinę czy dwie w tygodniu, popołudniami – apeluje założycielka „Psiej rodziny”.

W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda i obecność rodzica. Wolontariusze mogą się zgłaszać bezpośrednio do hotelu, dzwoniąc pod numer telefonu: 798 776 339. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here