Pożegnali komendanta

Ponad 3 lata był szefem KPP we Włodawie. Wielokrotnie odznaczany, oddany służbie, a prywatnie kochający psy. Mł. insp. Tomasz Patra przeszedł w stan spoczynku. Jego obowiązki przejął mł. insp. Krzysztof Tatys.

– Młodszy inspektor Tomasz Patra w szeregi Policji wstąpił w 1998 roku. Niemal przez cały okres swojej wieloletniej służby związany był z pionem kryminalnym, najpierw na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Przez pierwsze lata służby związany był z Komendą Miejską Policji w Chełmie oraz Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie. Kolejny okres to służba w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji.

W 2013 roku został Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Z Komendą Powiatową Policji we Włodawie związany był przez ostatnie 5 lat najpierw jako I Zastępca Komendanta Powiatowego, a od 2018 jako szef włodawskiej Policji. Młodszy inspektor Tomasz Patra był odznaczany w 2015 roku brązową odznaką „Zasłużony policjant” oraz w 2018 roku srebrnym medalem „Za długoletnią służbę”. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne wczorajsza uroczystość miała charakter symboliczny.

Wśród przybyłych gości znaleźli się Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki, starosta powiatu włodawskiego Andrzej Romańczuk oraz burmistrz miasta Włodawa Wiesław Muszyński.

Zaproszeni goście razem z kadrą kierowniczą jednostki, policjantami i pracownikami cywilnymi pożegnali odchodzącego na emeryturę komendanta podkreślając jego zaangażowanie i troskę o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Na spotkaniu nie zabrakło podziękowań oraz życzeń o wszelkiej pomyślności w realizacji planów i marzeń, aby czas emerytury był początkiem nowego pełnego optymizmu, dystansu i zadowolenia życia – dodaje pani rzecznik.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie pełnił będzie młodszy inspektor Krzysztof Tatys, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here