Prosili i… w końcu się doczekali

Remont ul. Sokolej ma potrwać do końca listopada

Rozpoczął się długo wyczekiwany kompleksowy remont jednej z najstarszych ulic na Bronowicach – Sokolej. Dzięki staraniom Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice i Rady Dzielnicy Bronowice, przy pomocy władz miasta, ulica odzyska swój dawny blask.


– W przyszłym roku minie 60 lat, jak powstała ulica Sokola. Od wielu lat wraz z mieszkańcami prosiliśmy o jej kompleksowy remont i w końcu doczekaliśmy się – mówi Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina i przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice. Dzielnicowi radni z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Bronowice postanowili niedawno przeznaczyć na Sokolą 120 tysięcy złotych.

– Okazało się jednak, że to za mało, by zrobić to, co zakładaliśmy. W sukurs przyszły nam władze miasta i wiceprezydent ds. inwestycji i rozwoju, Artur Szymczyk. Ratusz dołożył 100 tysięcy złotych i remont, w poniedziałek 11 października mógł się wreszcie rozpocząć. Serdecznie w imieniu mieszkańców naszej Dzielnicy dziękuję za to wsparcie – dodaje A. Szyszko.

W ramach remontu wykonana zostanie nowa nawierzchnia, poszerzone zostaną wjazdy do budynków przy Sokolej 13, 15, 17 i 19. Powstaną także dodatkowe ażurowe miejsca parkingowe. Wymienione zostaną również krawężniki.

Głównym wykonawcą prac pod nadzorem Zarządu Dróg i Mostów jest firma KOM-EKO. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here