Prowadzili, ale… Bogdanka Arka wraca na tarczy

Nasi siatkarze w arcyważnym spotkaniu inaugurującym 15. kolejkę I Tauron Ligi ulegli w czwartek, na wyjeździe, PZL Leonardo Avia Świdnik 2:3. Stawką spotkanie był fotel wicelidera rozgrywek.

Siatkarskie derby od początku stały na bardzo wysokim poziomie, ale toczyły się pod dyktando chełmian, którzy na początku pierwszego seta wypracowali trzypunktową przewag. Co prawda w końcówce gospodarze doprowadzili do remisu 21:21, ale końcówka znów należała do podopiecznych Bartłomieja Rebzdy, którzy wygrali seta do 22. Drugi set należał do gospodarzy (25:21), ale w trzecim to Bogdanka Arka znowu pewnie była górą (wygrana do 20) i wydawało się, że w czwartym secie nasi siatkarze postawią kropkę nad „i”. Tymczasem to zdeterminowani miejscowi  walcząc jak lwy o każdą  piłkę zdominowali naszą drużynę rozbijając ją 25 do 14. O wszystkim więc decydował tie-break, w którym na początku grano punkt za punkt, ale w końcówce Avia odskoczyła, zwyciężając do 12.

Szkoda straconych w Świdniku punktów, ale pozycja wicelidera na półmetku sezonu wciąż jest w zasięgu naszych siatkarzy, którzy kolejny, kończący ligową rundę mecz rozegrają 30 grudnia u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Więcej o rozgrywkach I. Tauron Ligi siatkówki w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Nowego Tygodnia”. rd