Przemytnik wpadł w lasach sobiborskich

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Zbereżu, Włodawie oraz Woli Uhruskiej nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 60 tys. zł. Zatrzymali też przemytnika.

Do zdarzenia doszło w czwartek (15 lipca). Funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli osobę poruszającą się w pobliżu granicznego Bugu. – Wysłany na miejsce patrol SG ujawnił i zabezpieczył w kompleksie leśnym Sobibór niedaleko granicy państwowej wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy – mówi por. SG Dariusz Sienicki z NOSG w Chełmie.

– Papierosy w ilości 80 tys. szt., spakowane w pakiety i owinięte folią, zostały przemycone z Ukrainy do Polski i czekały na wywiezienie w głąb kraju. Na miejscu zatrzymano obywatela Polski w wieku 28 lat, który odnosił od rzeki granicznej w głąb lasu przemycone papierosy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 tys. zł. Wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany odpowie za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here