Ranny rowerzysta i kierowca

Do szpitala trafili mężczyźni, którzy ucierpieli w wyniku dwóch niedzielnych wypadków. Jeden z nich to rowerzysta potrącony przez osobówkę, drugi kierował dostawczakiem, który wypadł z drogi i dachował w rowie.

W niedzielę (4 lipca) na terenie powiatu włodawskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. – Najpierw, około godziny 6, otrzymaliśmy informację o potrąceniu rowerzysty w Dubecznie w gminie Hańsk – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Na miejscu policjanci ustalili, że do zderzenia doszło w momencie wyprzedzania 58-letniego rowerzysty z gminy Hańsk, który akurat wykonywał manewr skrętu w lewo, przez kierującego Toyotą Hiace 49-latka z tej samej gminy. Badanie alkomatem wykazało, że obydwaj kierujący byli trzeźwi. Rowerzysta został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała.

Do drugiego zdarzenia doszło na trasie Włodawa – Okuninka tuż po godzinie 9:00. Z treści zgłoszenia wynikało, że pojazd dostawczy wjechał do rowu i dachował. Policjanci wstępnie ustalili, że 47-letni mieszkaniec Łodzi, jadący toyotą, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze i wylądował kołami do góry. Z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nie zapominajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here