Ratownicy z Chełma w górze stawki

Reprezentanci Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chełmie z dobrej strony pokazali się w Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które w dniach 13–15 maja odbyły się na terenie województwa śląskiego, m.in. w Katowicach, Zabrzu i Tarnowskich Górach.

Chełmską stację reprezentowali Mateusz Gruszka oraz Rafał Łagowski. Nasi ratownicy rywalizowali z najlepszymi zespołami z całej Polski, mierząc się z wymagającymi zadaniami dziennymi i nocnymi. Scenariusze obejmowały m.in. działania w trudnych warunkach, symulacje zdarzeń masowych oraz akcje wymagające szybkiej oceny sytuacji i pracy pod presją czasu. Ostatecznie nasz zespół zajął 18 miejsce na 41 startujących drużyn.  Rd, fot. FB SRM w Chełmie