Rdza nie razi urzędników

Zardzewiałe, nieczytelne tablice nieprędko znikną z ulic Czechowa

Na fatalne oznaczenie części miejskich ulic na Czubach wskazuje jeden z naszych Czytelników – Tabliczek albo brakuje, albo wiele z nich jest mocno skorodowana i nieczytelna – precyzuje swoje zastrzeżenia pan Kamil, prosząc o interwencję w tej sprawie.

Nasz rozmówca wskazuje konkretne przykłady: skrzyżowanie ul. Romantycznej z ul. Przytulną, wlot ul. Wiklionowej w ul. Tatarakową, skrzyżowanie ul. Tatarakowej z ul. Armii Krajowej, skrzyżowanie ul. Bocianiej z ul. Tymiankową, skrzyżowanie ul. Biedronki z ul. Kaczeńcową czy początek ul. Szaserów za ul. Orkana. Dodatkowo w przypadku ul. Tatarakowej, ul. Fantastycznej i ul. Przedwiośnie kilku tablic całkiem brakuje.

Urzędnicy przyznają, że problem jest, ale szybkiej reakcji raczej nie można się spodziewać. – Stan elementów infrastruktury drogowej jest na bieżąco kontrolowany i sukcesywnie wymieniany. Jednak, w związku z ograniczonymi środkami w tegorocznym budżecie na tego rodzaju zadania, nie planujemy jednorazowej wymiany wskazanych tablic. Pomijając względy estetyczne, w większości przypadków nadal spełniają one swoją funkcję informacyjną. Montaż nowych tablic z nazwami ulic zostanie uwzględniony przy okazji realizacji zadań drogowych w tych lokalizacjach – przekazała Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Kiedy odpowiedź Ratusza przekazaliśmy panu Kamilowi, ten nie krył zdziwienia. – Większość wskazanych przeze mnie uliczek została kompleksowo wyremontowana w ostatnich latach i przez najbliższe kilkanaście lat raczej nie będzie tam większych remontów, więc poprawy oznakowania prędko nie ma się co spodziewać – komentuje nasz Czytelnik. Co na to urzędnicy? – Zakres prac uzależniony będzie od środków finansowych budżetu miasta Lublin w danym roku – powtarza Justyna Góźdź i dodaje, że w pierwszej kolejności, jeśli pojawią się możliwości, będziemy mieć na uwadze tablice ul. Tatarakowej, Bocianiej i Szaserów. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here