Realizują i czekają na rozstrzygnięcia

Rok 2021 upłynie w gminie Wola Uhruska pod znakiem kończenia zaczętych wcześniej inwestycji. Nie znaczy to jednak, że nie będzie tych całkiem nowych i mocno wyczekiwanych przez mieszkańców.

W tym roku władze Woli Uhruskiej przymierzają się do realizacji kilku sztandarowych inwestycji. Już ruszyły pierwsze prace, których efektem będzie zamontowanie w 67 gospodarstwach indywidualnych zestawów do produkcji energii elektrycznej ze słońca. Na ukończenie projektu wykonawca ma czas do końca czerwca.

Rozbudowana i zmodernizowana będzie też oczyszczalnia ścieków w Bytyniu, która na razie jest jedyną na terenie gminy. W tym roku zaczną się też prace polegające na przebudowie ulic Parkowej i Sportowej w Woli Uhruskiej. To ostatnie uliczki w centrum tej miejscowości, przy których znajduje się urząd gminy, szkoła, stadion oraz hala sportowa, a które do tej pory nie były utwardzone. Koniec robót planuje się na rok kolejny. Wspólnie z powiatem włodawskim gmina będzie partycypować w kosztach przebudowy drogi przez Stulno.

W tym roku zostanie też uzupełniona infrastruktura rekreacyjna na placach zabaw przy zalewie Pompka i przy byłym gimnazjum. – Liczymy też na korzystne rozstrzygnięcia kilku innych wniosków, o których dofinansowanie się ubiegamy – mówi wójt Jan Łukasik. – Mowa tu o budowie oczyszczalni ścieków w Stulnie i przebudowie drogi powiatowej w Kosyniu. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here