Rezerwa idzie w drogi

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie podsumował tegoroczną współpracę z Radami Dzielnic. Okazuje się, że coraz częściej społecznicy większość z oddanej im do dyspozycji tzw. rezerwy celowej, która od tego roku wynosi 170 tys. zł, przeznaczają na remonty osiedlowych ulic i chodników.


– Mając na uwadze komfort mieszkańców, sukcesywnie staramy się poprawiać stan nawierzchni ulic, co skutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Okres wakacyjny i zmniejszony ruch komunikacyjny sprzyjają wykonywaniu robót drogowych. Zrealizowane już prace to efekt współpracy z Radami Dzielnic, które przeznaczyły na ten cel środki z rezerwy celowej, jak również realizacja wniosków mieszkańców, które wybrzmiały podczas dotychczasowych spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do tej pory miastu udało się w ramach tej współpracy gruntownie naprawić 18 odcinków ulic. Na liście wykonanych prac znajdują się: ul. Mackiewicza, ul. Węglinek (odcinek ok. 700 m od ul. Szmaragdowej), ul. Boczna Siewnej, ul. Jakubowicka, ul. Trześniowska (końcowy odcinek drogi), ul. Lipeckiego (od ul. Pliszczyńskiej do posesji nr 9), ul. Grodzickiego (od posesji nr 57a do posesji nr 71), ul. Dębowa (od ul. Goździkowej w kierunku granicy miasta), ul. Rudnicka (od ul. Ustronie do ul. Owocowej), ul. Ziemiańska i ul. Kosynierów, ul. Biskupie (od obwodnicy do granicy miasta), ul. Grabowskiego, ul. Poturzyńska, ul. Sudecka (od ul. Jurajskiej do ul. Świętokrzyskiej), ul. Beskidzka (odcinki od ul. Pienińskiej do posesji nr 53, od ul. Żywieckiej do posesji nr 83 oraz od ul. Gorczańskiej do ul. Sądeckiej), ul. Żywiecka (od posesji nr 1 do posesji nr 13), ul. Powojowa (od końca urządzonego odcinka drogi do końca działki PGE) oraz uliczka stanowiąca dojazd do ul. Abramowickiej 122.

W najbliższym czasie roboty będą kontynuowane i obejmą jeszcze fragmenty ulic: Dereniowej, Stary Gaj, Pszczelej, Romea, Strumykowej oraz sięgacz ul. Dzierżawnej.

Dzięki środkom z dzielnicowej rezerwy celowej remonty przechodzą także zaniedbane od wielu lat chodniki. Tutaj lista prac zaplanowanych na rok bieżący również jest długa.

W trakcie przygotowania są bowiem postępowania na wyłonienie wykonawców remontów chodników wzdłuż ulic: Błońskiego, Kochanowskiego (kontynuacja remontu w kierunku ul. Matejki), Kwiatowej, Kosmonautów (po lewej stronie od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Kossaka), Elektrycznej (od SP 15 do ul. Olchowej po prawej stronie oraz po lewej stronie od ul. Lotniczej do skrzyżowania z ul. Długą), Wileńskiej (od ul. Zana do wjazdu na teren targowiska), Grażyny (na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Wileńskiej), Dolnej Panny Marii (po stronie nieparzystej na odcinku od ul. Granicznej do ul. Gminnej), Łęczyńskiej (od ul. Maszynowej do schodów prowadzących do budynku ul. Odlewnicza 5,7) oraz Kaszubskiej (od ul. Urzędowskiej po stronie parzystej). Remont ciągów pieszych planowany jest również do wysokości środków na ulicach: Harcerskiej, Dzieci Zamojszczyzny, Batalionów Chłopskich oraz 1 Maja.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here