Reżim w kąpieli

Wkrótce otwarcie siedmiu kąpielisk w powiecie chełmskim. To o jedno mniej niż w latach poprzednich, bo w Białym Rowie w gminie Rejowiec nie ma wody.

W pierwszej kolejności zaplanowano otwarcie Glinianek w Chełmie i Maczuł w gminie Leśniowice. Ale ze względu na epidemię trzeba się trzymać wytycznych sanepidu. Zaleca się, aby plażowicze mieli własne ręczniki i koce. Nie zaleca się zasłaniania nosa i ust w wodzie podczas kąpieli. Zarządcy zbiorników mają dbać o dystans pomiędzy plażowiczami i kąpiącymi się, tj. zapewnić 4 m kw. na osobę.

Pobieranie próbek

Samorządy z powiatu chełmskiego, zarządzające kąpieliskami, na ostatnich sesjach rad gmin przyjmowały uchwały, wyznaczając terminy sezonów kąpielowych. To standardowa procedura, powtarzana co roku, ale obecnie samorządowcy nie wiedzieli, na jakich zasadach w związku z epidemią kąpieliska będą funkcjonować. Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego są już znane…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 08.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.