RIO patrzyło, ale nie wypatrzyło

Regionalna Izba Obrachunkowa przygotowała protokół z doraźnej kontroli wydatków w powiecie chełmskim. Ale wygląda na to, że nie dopatrzyła się „podanych na tacy” nieprawidłowości, bo w papierach wszystko gra. Zgodnie zresztą z tym, o czym mówiono na korytarzach starostwa przed kontrolą. Może lepiej pójdzie innym organom?

„Niektórzy dziwią się, że chełmskie starostwo inwestuje nie na własnym terenie. Niedawno wyremontowało drogę osiedlową w Wierzbicy. Skorzystali na tym mieszkańcy spółdzielni, ale nie tylko. – To ważny łącznik dróg wojewódzkiej i powiatowej. Wyremontowaliśmy tę drogę na prośbę mieszkańców i za zgodą spółdzielni. Kosztowało to nas ok. 100 tys. zł (…) Starostwo wspiera lokalne społeczności. Wszędzie tam, gdzie korzystają nasi mieszkańcy, staramy się pomagać i realizować ważne dla nich inwestycje” – tak w „Super Tygodniu Chełmskim” starosta Piotr Deniszczuk tłumaczył się z remontu drogi i wydania publicznych pieniędzy bez zgody i wiedzy rady powiatu. Artykuł, dziwnym „zrządzeniem losu”, ukazał się chwilę po tym, gdy nasza redakcja oficjalnie pytała starostę o cichy remont drogi przy spółdzielni. I oczywiście zanim …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 23.05.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here