Robert Maik złotym pływakiem

(21 kwietnia) Burmistrz Włodawy – Wiesław Muszyński i Dyrektor MOSiR we Włodawie – Teresa Zaleńska-Sak wręczyli dyplomy i nagrody uczestnikom VII Edycji „Rekordzisty Pływalni”. Tym razem “niezmordowany” pływak Edward Łągwa był trzeci, co i tak jest wspaniałym rezultatem, zważając na jego wiek (69 lat).

Rekord pływalni w bieżącym roku ustanowił debiutant Robert Maik z wynikiem 150,6 km. Dystans ponad 100 km (w okresie od 28 lutego do 10 kwietnia) przepłynął Tomasz Pawlik, zdobywając srebrnego Superpływaka. Sześciu brązowych Superpływaków pokonało dystans ponad 50 km, a najlepszy w tej grupie wynik (ponad 70 km) osiągnął Edward Łagwa, który przed kilkoma lat trzy razy z rzędu wygrywał te zawody.

W trakcie zakończenia burmistrz i dyrektor MOSiR skierowali wiele ciepłych słów pod adresem bohaterów tego wydarzenia. Podziękowali za udział w rywalizacji i stworzenie miłej sportowej atmosfery. – Jesteśmy pełni uznania i podziwu dla ich determinacji, pasji i zainteresowań. Uczestnikom akcji jeszcze raz serdecznie gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników pływania w przyszłym roku – powiedziała dyrektor Teresa Zaleńska-Sak. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here