Robota pali się w rękach

Tempo prac przy przebudowie ulicy Rejowieckiej nie słabnie. I dobrze, bo kierowcy chcieliby już jeździć po nowiutkim asfalcie. Tymczasem czekają ich kolejne utrudnienia. W środę (19 sierpnia) około południa wykonawca zamknie południową część Rejowieckiej na odcinku od ul. Szpitalnej do ronda ZWiN, po której obecnie odbywa się ruch.

Generalnym wykonawcą przebudowy krajowej „Dwunastki” w granicach administracyjnych miasta jest firma Budimex. Prace trwają na niemal całym ośmiokilometrowym odcinku. Najbardziej zaawansowane są na ul. Rejowieckiej.

Od rozpoczęcia inwestycji są utrudnienia w ruchu, ale kierowcy nie marudzą, bo wszyscy doskonale pamiętają, w jakim stanie była Rejowiecka, zwłaszcza na odcinku od Szpitalnej do ronda im. Romana Dmowskiego, czy Rampa Brzeska. Najważniejsze, że inwestycja ruszyła, a tempo prac jest imponujące. Wykonawca wykorzystuje również sprzyjającą aurę.

Kierowców w najbliższym czasie czekają kolejne utrudnienia związane z przebudową krajowej „Dwunastki”. Już w środę (19 sierpnia) około południa zostanie zamknięta dla ruchu południowa część ul. Rejowieckiej, na odcinku od Szpitalnej do ronda ZWiN, po której obecnie odbywa się ruch kołowy. Kierowcy nadal będą jeździć po północnej części ul. Rejowieckiej, na której lada dzień drogowcy ułożą nową warstwę asfaltu.

Zgodnie z decyzją zatwierdzającą projekt organizacji ruchu, całkowita przejezdność na ul. Rejowieckiej ma być przywrócona po 30 września br. Termin ten może jednak ulec zmianie. – Wszystko zależy od uzbrojenia terenu – mówi Rafał Miśkiewicz, dyrektor kontraktu w Budimeksie. – Na dziś trudno formułować takie zobowiązania. (s)