Rodzinny turniej szachowy

16 czerwca w SP w Wojsławicach odbył się szósty rodzinny turniej szachowy, który był rozegrany jako szachowe mistrzostwa gminy. W zabawie uczestniczyło 18 szachistów.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Zawody indywidualne podzielono na 4 kategorie: juniorzy do lat 10, juniorzy do lat 14, juniorzy lat 18 oraz seniorzy.

Dodatkową klasyfikacją była kategoria drużyn rodzinnych. W kat. do lat 10 zwyciężył Hubert Być, drugi był Patryk Białowąs, a trzecie miejsce zajęła Martyna Być, najmłodsza uczestniczka turnieju. W kat. do lat 14 pierwsze miejsce zajęła Weronika Toporowska, druga była Wiktoria Tokarska, a trzecia Weronika Majewska. W kat. do lat 18 triumfował Norbert Górnik, drugi był Mateusz Toporowski, a trzeci Michał Ciećka.

Kategorię seniorów wygrał Paweł Burda – szachowy wicemistrz powiatu chełmskiego w 2019 r., drugie miejsce zajął Stanisław Żołnierczuk, a trzecie Grzegorz Czerniej. Klasyfikację drużynową wygrała drużyna rodziny Toporowskich w składzie: Weronika Toporowska, Mateusz Toporowski, Wiktoria Tokarska oraz ich wujek z Włoch Carlo Bentivegna.

Drugie miejsce zajęła rodzina Górników: Norbert Górnik i jego tato Andrzej Górnik, a trzecie rodzina Burdów w składzie: Paweł Burda, jego teściowa Anetta Luty oraz siostrzenica Gabriela Has, a także rodzina Majewskich (w składzie Weronika Majewska oraz jej tato Zbigniew Majewski). Czwarta lokata dla rodziny Być: w składzie Hubert Być i najmłodsza szachistka Martyna Być. Puchary i dyplomy wręczył organizator turnieju, opiekun Koła Szachowego Józef Majuk. (k)