Rondo ZWiN po staremu

W tej sprawie głosy są podzielone. Jedni kierowcy samochodów narzekają na źle wyprofilowane i wąskie pasy na rondzie ZWiN, inni twierdzą, że wszystko jest w porządku. Sprawie postanowiliśmy się dokładnie przyjrzeć.

Po oddaniu do użytku ronda ZWiN, przez które przebiega droga krajowa nr 12, pojawiły się skargi od kierowców samochodów ciężarowych, którzy narzekali przede wszystkim na wąskie pasy ruchu. Zarzucali również drogowcom, że rondo zostało źle wyprofilowane.

– Wjeżdżając na rondo w kierunku Dorohuska lub Lublina nie jestem w stanie zmieścić się na swoim pasie ruchu. Pasy są stanowczo za wąskie, a samochód przy zjeździe z ronda mocno przechyla się na bok – opowiada jeden z kierowców.

Podobne sygnały pojawiły się też w mediach społecznościowych. Zdania w tej sprawie są jednak podzielone. Nie brakuje kierowców, którzy uważają, że ciężkie samochody mieszczą się na pasie ruchu, choć wydaje się on dość wąski. Sprawie postanowiliśmy się dokładnie przyjrzeć, udając się na miejsce. Rzeczywiście są kierowcy, którzy mają problem z przejazdem przez rondo po swoim pasie ruchu, ale są też tacy, dla których pokonanie ronda zgodnie z przepisami nie stanowi żadnych problemów. Wystarczy zatrzymać pojazd przed rondem, następnie spokojnie ruszyć z miejsca i wolno przez nie przejechać.

Biuro Prasowe Prezydenta Chełma zapewnia, że rondo ZWiN ma zachowane wcześniejsze szerokości pasów ruchu. – W tym przypadku nic się nie zmieniło – przekonuje Damian Zieliński z Biura Prasowego.

Jednym słowem kierowcy ciężarowych samochodów przejeżdżając przez rondo ZWiN muszą zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność. (s)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here