Rowerem po starówce

Od ubiegłego tygodnia rowerzyści mogą wjeżdżać na Stare Miasto

Od tego tygodnia rowerzyści mogą legalnie wjeżdżać na Stare Miasto. Dopuszczenie ruchu rowerowego to nie jedyna zmiana na starówce, która wchodzi w życie w poniedziałek, 3 sierpnia.


– Projekt zakłada dopuszczenie wjazdu i wyjazdu rowerów na teren Starego Miasta przez ul. Noworybną. Bezpośrednio przy tej ulicy zmieni się oznakowanie. Montaż tabliczki wskazującej, że zakaz ruchu nie dotyczy rowerów, umożliwi dojazd na dwóch kółkach do celów podróży zlokalizowanych właśnie w tej części miasta – tłumaczy Katarzyna Duma, rzecznik prasowy ratusza. Rowerzyści nie mogą jednak wjeżdżać na Stare Miasto przez Bramę Krakowską, Grodzką i Trynitarską.

Poza ułatwieniami dla rowerzystów, zmiany obejmą też ul. Olejną. Pojawią się tam słupki blokujące, przez co zmieni się kierunek ruchu. – W związku z zamknięciem wyjazdu z terenu Starego Miasta przez ul. Olejną do ul. Lubartowskiej, ruch jednokierunkowy będzie odbywał się ul. Olejną w stronę ul. Noworybnej – wyjaśnia K. Duma.

Na odcinku ulicy Olejnej (koło wjazdu z Lubartowskiej) wprowadzony zostaje zakaz zatrzymywania się z dopuszczeniem postoju taksówek oraz zaopatrzenia do 15 minut.

– Pozwoli to m.in. na obsługę Starego Miasta przez taksówki po wprowadzeniu dla nich zakazu ruchu na tym obszarze (zakaz wjazdu na Stare Miasto dla taksówek został wydany w lutym tego roku – przypomina aut.) – mówi pani rzecznik.

Zmiany zakładają też likwidację 4 płatnych miejsc parkingowych na ul. Olejnej. Urzędnicy tłumaczą to m.in. „koniecznością zachowania płynności ruchu”. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here