Rozbił się autokar pełen dzieci

Dramatyczne chwile na drodze krajowej nr 17 w Łopienniku Podleśnym pod Krasnymstawem. Autokar pełen dzieci rozbił się w przydrożnym rowie. Aż 13 osób trafiło do szpitala, jedna była w ciężkim stanie.

Do tragedii doszło na drodze krajowej nr 17 w Łopienniku Podleśnym w niedzielę, ok. godz. 13. Z nieustalonych jeszcze przyczyn autokar pełen dzieci wypadł nagle z drogi, wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

– Jechało nim 46 osób, w tym dwóch kierowców, ale przede wszystkim dzieci w wieku 10-14 lat – relacjonował nam na gorąco obecny na miejscu Dariusz Pylak, komendant powiatowy krasnostawskich strażaków. – To litewski autokar. Wracał z Ukrainy, gdzie Litwini wypoczywali na nartach. Poszkodowanych jest trzynaście osób, w tym piątka dzieci. Jedna z osób dorosłych jest w ciężkim stanie i transportem lotniczym została zabrana do szpitala w Lublinie. Pozostałych rannych karetki pogotowia przewiozły do szpitali w Krasnymstawie, Chełmie i Lublinie.

Ci uczestnicy wycieczki, którym nic poważnego się nie stało, zostali przetransportowani do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszance (gmina Łopiennik Górny).

– Tam podano im ciepły posiłek i ogrzano. Osoby te oczekują na transport zastępczy na Litwę – poinformował komendant PSP w Krasnymstawie. Strażacy przez jakiś czas sprawdzali czy pod autobusem nie został ktoś uwięziony, ale na szczęście okazało się, że taka sytuacja nie miała miejsca.

– W związku z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i akcją ratunkową wprowadzono ruch wahadłowy – poinformowała w niedzielę po godz. 15 komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem był trzeźwy – dodała. W akcji ratunkowej oprócz policji i pogotowia brało udział kilkudziesięciu strażaków z: PSP Krasnystaw, PSP Lublin, OSP Fajsławice, OSP Siedliska, OSP Krakowskie Przedmieście oraz OSP Krzywe.

(kg, fot. Straż Pożarna i Policja Krasnystaw)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here