Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września w całej Polsce uroczyście rozpoczął się nowy rok szkolny. Tak też było i we Włodawie, w tym w największej szkole średniej powiatu – Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym.

Ponad 600 uczniów w 27 oddziałach, w tym ponad 140 pierwszoklasistów rozpoczęło nowy rok szkolny 2021-2022 w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. Uroczystości odbyły się jednak w bardzo ograniczonym zakresie i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Najpierw odprawiona została msza św. w intencji uczniów i nauczycieli w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Po jej zakończeniu młodzież przeszła do szkoły. Pierwszoklasiści spotkali się na dużej hali sportowej, skąd po części oficjalnej wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych klas. Starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami bezpośrednio w salach lekcyjnych, według wyznaczonego wcześniej harmonogramu.

– Pamiętajcie, aby w pogoni za średnią ocen i najwyższym wynikiem egzaminów nie zatracić pasji poznawania świata, ciekawości edukacyjnej i twórczego działania. Aby wspomóc Was w waszych dążeniach i umożliwić wszechstronny rozwój, nasza szkoła dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego we Włodawie, uczestniczy w wielu projektach, dzięki którym poprawia się zaplecze techniczne, a także otwierają się szersze możliwości kształcenia uczniów – mówił podczas inauguracji Eugeniusz Omelczuk, dyrektor szkoły. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here