Ruszył proces zwyrodnialców

W ubiegłym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces czwórki młodych ludzi z powiatu włodawskiego, którzy rok temu porwali, pobili i brutalnie zgwałcili kijem bejsbolowym swojego znajomego. Ze względu na dobro pokrzywdzonego rozprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Czterej młodzi mężczyźni i 18-letnia dziewczyna pod koniec maja 2018 roku bawili się nad Jeziorem Białym w Okunince. W pewnym momencie pomiędzy jednym chłopakiem a resztą towarzystwa doszło do ostrzejszej wymiany zdań, która szybko przerodziła się w kłótnię. Będący w liczebnej przewadze napastnicy chwycili swojego oponenta, wrzucili go do samochodu i wywieźli do lasu. Tu doszło do potwornych scen.

Młodzi mieszkańcy powiatu włodawskiego – wówczas 19-letni Damian O., 23-letni Mateusz J., 20-letni Rafał K. oraz 18-letnia Greta P. – zaczęli pastwić się nad porwanym znajomym. Bili go, wyśmiewali, w końcu przy użyciu kija bejsbolowego i klucza do kół brutalnie zgwałcili. Na odchodnym grozili mu, by nikomu nie pisnął ani słowa, bo wtedy przyjdą po niego znowu.

Młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Nie posłuchał swoich oprawców i o swojej gehennie opowiedział śledczym. Ci nie mieli większego problemu z namierzeniem czwórki zwyrodnialców. Wszyscy zostali zatrzymani już kilka dni po zdarzeniu i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej we Włodawie, gdzie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem, pobicia oraz zmuszenia swojej ofiary do tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat więzienia.

Śledczy badają sprawę i ustalają okoliczności, w jakich doszło do tego aktu bestialstwa. Nieoficjalnie wiadomo, że zarzewiem konfliktu pomiędzy napastnikami a ofiarą mogły być dawne niesnaski. Skatowany chłopak jakiś czas temu miał pobić jednego ze swoich oprawców, a majowe wydarzenia z Okuninki być może były krwawą zemstą. Na wniosek prokuratury cała czwórka została aresztowana. Po przesłuchaniu Greta P. została zwolniona do domu. Ona jako jedyna odpowiada z wolnej stopy. (bm)