Są braki czy jest histeria?

Dyrekcja chełmskiego szpitala miała ukarać naganami pracowników, którzy w mediach społecznościowych mówią o brakach maseczek ochronnych i termometrów – dostaliśmy informację. – To kierownictwo oddziałów i dyrekcja powinna być adresatem takich wiadomości, a nie internet – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. medycznych.

Przed tygodniem głośno było o dyscyplinarnym zwolnieniu położnej ze szpitala w Nowym Targu. Kobieta poskarżyła się w internecie na trudną sytuację w szpitalu i braki materiałów ochronnych. Opublikowała zdjęcie dłoni zniszczonych płynem do odkażania i własnoręcznie wykonanej maseczki ochronnej. We wpisie położna wywołała prezydenta Andrzeja Dudę – „tak więc, panie prezydencie, nie mamy wszystkiego”. Dyrektor szpitala zarzucił położnej naruszenie dobrego imienia szpitala i straszenie pacjentów i zwolnił ją za „ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracownika”…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 30.03.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here