Schody jak nowe tylko częściowo

Na remont całych schodów zabrakło pieniędzy

Po latach oczekiwania na remont zniszczonych schodów prowadzących od ul. Kosmowskiej do ul. Iglatowskiego dzięki decyzji Rady Dzielnicy Czechów Południowy znalazły się środki niezbędne na ich generalny remont. Pieniędzy nie wystarczyło jednak na odnowienie wszystkich stopni.

Przypomnijmy, że jeszcze w sierpniu ubiegłego roku wydawało się, że prace mogą w ogóle nie dojść do skutku. W wyniku wzrostu cen na rynku budowlanym początkowo żadna firma nie chciała się podjąć realizacji tego zadania.

– W ramach postępowania w trybie zapytania ofertowego, mimo zaproszenia dziewięciu  potencjalnych wykonawców, nie wpłynęła żadna oferta. Trwają przygotowania do powtórnego przesłania zapytań ofertowych – informowała wówczas Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Ostatecznie zadanie wykonała lubelska firma PRD Piotr Bąk. Za przeznaczone przez Radę Dzielnicy 56 tys. zł nie udało się jednak wyremontować całych schodów. Ich górna część, a także chodnik łączący je z ul. Iglatowskiego i ul. Partyzantów, pozostają w fatalnym stanie. Miasto widzi potrzebę objęcia także tego fragmentu pracami remontowymi, ale uzależnia ich realizację od środków przyznanych przez radę dzielnicy.

– Kontynuacja remontu schodów przy ul. Kosmowskiej uzależniona jest od decyzji Rady Dzielnicy Czechów Południowy i terminu ewentualnego przekazania środków. Wówczas będzie możliwość rozpoczęcia prac – dodaje J. Góźdź.

Marek Kościuk