Seniorki z PCK pierwsze w Polsce

Seniorki z oddziału PCK we Włodawie przed dwoma laty na początku pandemii przekazały 650 maseczek do szpitala. Teraz podczas kryzysu humanitarnego jako pierwsze w województwie zebrały dary dla uchodźców z Ukrainy.

Dwa lata temu niezastąpione panie z Centrum Zainteresowań Aktywnych Seniorów (CZAS) PCK we Włodawie uszyły maseczki w błyskawicznym tempie, reagując na zapotrzebowanie dotyczące brakujących maseczek w dobie covid-19. Tym razem, podczas kryzysu uchodźczego, seniorki z włodawskiego PCK jako pierwsze w Polsce zorganizowały akcję zbiórki darów w postaci żywności, środków higienicznych czy ubrań (szczególnie dla dzieci).

– Już pierwszego dnia po agresji Rosji na Ukrainę – mówią seniorki – skrzyknęłyśmy się i zorganizowałyśmy w siedzibie PCK we Włodawie punkt zbiórki pomocy dla uchodźców. Niemal natychmiast miałyśmy co robić, bo sortowanie darów nie miało końca. A pomoc przychodziła w różnej formie i w różnej „kondycji”, dlatego mamy dużo pracy. Jest to jednak praca, która nam przynosi wiele satysfakcji, bo wiemy, w jak tragicznej sytuacji znajduje się większość uchodźców z walczącej Ukrainy.

Uchodźcy mogą odbierać dary codziennie w dni robocze w godzinach 8 – 16 w budynku PCK we Włodawie przy ul. 11 Listopada 6 (wejście od tyłu poczty). Są tam przede wszystkim ubranka dla dzieci, w tym buty, ale również żywność i środki higieny osobistej.

Centrum Zainteresowań Aktywnych Seniorów (CZAS) PCK we Włodawie powstało kilka lat temu i skupia ok. 30 seniorek. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here