Seniorzy dali popalić oszustom, ale…

Kryminalni z komendy miejskiej i wojewódzkiej zastawili wspólnie z lubelskimi emerytami pułapkę na fałszywych policjantów. Przestępcy grasowali w Lublinie przez kilkanaście dni. Skradli ok. 100 tys. zł. Już siedzą w areszcie.


– W ubiegłym tygodniu dzielnicowy z 5. komisariatu został powiadomiony przez seniorów ze swojego rejonu o podejrzanym telefonie. Z emerytami miał skontaktować się policjant, który powiedział, że ich oszczędności są zagrożone i że możliwy jest napad na ich mieszkanie. W celu uniknięcia utraty gotówki seniorzy zostali poproszeni o przekazanie policji zgromadzonych oszczędności. Mieszkańcy Lublina od początku byli nieufni, jednak nie dali tego po sobie poznać.

W trakcie rozmowy zgodzili się na przekazanie policjantom 20 tysięcy złotych. Jednocześnie weszli w kontakt z rodziną i dzielnicowym, na bieżąco informując ich o kolejnych telefonach – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Dzięki postawie emerytów możliwe było zatrzymanie przestępców na gorącym uczynku. Funkcjonariusze z „piątki” współpracując z operacyjnymi z KMP i KWP w Lublinie przygotowali zasadzkę na oszustów. Gdy przestępcy pojawili się pod blokiem seniorów, od razu zostali zatrzymani. Jak się okazało, dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 37 lat na swoim koncie mieli więcej przestępstw – dodaje.

Kryminalni udowodnili im dokonanie innych oszustw w Lublinie, w sumie ich łupem padło ok. 100 tys. zł.

W ten sposób 40 tys. zł straciła w ubiegłym tygodniu 57-letnia mieszkanka Lublina. Fałszywy funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji poinformował ją, że jest obserwowana przez mafię i poprosił o pomoc w schwytaniu groźnych przestępców. W tym celu miała przekazać posiadane oszczędności. Policjanci mieli wykorzystać gotówkę, podczas akcji zatrzymania oszustów.

Niestety, ale 57-latka uwierzyła w zmyśloną historię i zgodnie z instrukcją pozostawiła pod koszem na śmieci kopertę z zawartością 40 tysięcy złotych. Dopiero gdy emocje opadły, zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here