Serce dla Miłoszka

Dwuletni Miłoszek cierpiący na zespół niedorozwoju lewego serca ma wsparcie wielu osób. Zjawili się oni licznie na koncercie charytatywnym, na którym zbierano pieniądze na leczenie chłopca. Zebrano ponad 24 tys. zł. – Jeśli chodzi o gminne imprezy charytatywne to rekord – mówi Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie.

Koncert na stadionie w Sawinie zorganizowano 13 lipca. Ale piątek trzynastego okazał się szczęśliwy. Pogoda dopisała i na imprezie zjawiło się mnóstwo osób dobrego serca. Nie mogło być inaczej, bo na koncercie zbierano pieniądze na leczenie 2-letniego Miłoszka z Aleksandrówki (gmina Sawin), który przyszedł na świat z połową serca. Wkrótce czeka go trzecia operacja, ale jest bardzo kosztowna. Rodzina, przyjaciele, znajomi, ale też obcy ludzie robią jednak wszystko, aby ratować chłopca. Podczas piątkowego koncertu prowadzone były aukcje, licytacje i zbiórka surowców wtórnych. Towarzyszyły im występy artystyczne m.in. Dariusza Tokarzewskiego, Mariusza Matery, Marleny Stangryciuk, zespołu Mada-Bis, artystów z gminy Sawin i innych, którzy włączyli się w pomoc 2-latkowi. Były przejażdżki bryczką, pokazy służb mundurowych i mnóstwo innych atrakcji. Mama Miłoszka nie kryje wzruszenia.

– Koncert udał się wspaniale, jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w pomoc – mówi pani Marzena. – Dziękujemy Marianowi Lackowskiemu ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” i Karolinie Fajks – dyrektorowi szkoły w Wólce Petryłowskiej za prowadzenie koncertu i ciepłe słowa. Dziękujemy też honorowemu patronowi imprezy: Dariuszowi Ćwirowi, wójtowi gminy Sawin, a także Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sawinie. Szczególne podziękowania należą się pani Joannie Rzepeckiej, przewodniczącej Rady Gminy Sawin i Agnieszce Siwek, sołtys Chutczy za ogrom pracy i serca, jakie włożyły w przygotowania. Dziękujemy sponsorom, darczyńcom, wystawcom, artystom, gościom i wszystkim ludziom za okazanie serca Miłoszkowi. Dziękuję w imieniu swoim, męża Roberta oraz dzieci.

Pod wrażeniem postawy mieszkańców gminy Sawin jest też Marian Lackowski, prezes stowarzyszenia „Przytulisko”.

– Koncert spotkał się z dużym odzewem, ludzie włączyli się w pomoc i podczas koncertu widać było jak bardzo przeżywają całą akcję – mówi prezes Lackowski. – Przez kilka godzin liczyliśmy sześć i pół kilograma groszówek, z samej aukcji uzbieraliśmy dwanaście tysięcy złotych. Łączna kwota uzyskana podczas koncertu stanowi swoistego rodzaju rekord jeśli chodzi o tego typu imprezy charytatywne organizowane przez nas w gminach.

W czwartek na facebooku stowarzyszenie „Przytulisko” opublikowało, ile pieniędzy zebrano na rzecz Miłoszka: „Miłoszku, za kilka lat sam to przeczytasz i zobaczysz ilu masz przyjaciół. Kochani 19 lipca 2018 roku godzina 6.40 stan kasy na Miłoszka koncie to uwaga 24 280 (dwadzieścia cztery tysiące dwieście osiemdziesiąt zł). Już za kilka dni spotykamy się z przedstawicielami gminy i osobami o wielkich sercach którym los Miłoszka nie jest obojętny i coś wymyślimy. Dziękujemy za to, co na obecną chwilę. Trzymaj się MIŁOSZKU przyjaciele”.

Wszyscy ludzie dobrej woli, którzy zechcieliby dołożyć cegiełkę pomocy dla Miłosza, mogą wpłacać darowiznę na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” nr: 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360 z dopiskiem: dla Miłosza Krzeszczyka.

Dla chłopca uruchomiono również zbiórkę na portalu Siepomaga, pod adresem:

www.siepomaga.pl/miloszkowe-serduszko (mo, fot. Piotr Królikowski)