Sesja korespondecyjna, podatki bez zmian

Ostatnia sesja Rady Gminy w Wyrykach została przeprowadzona w nietypowy sposób: korespondencyjnie. Ze względu na pandemię i trudną sytuację mieszkańców postanowiono, że najważniejsze podatki w przyszłym roku pozostaną na obecnym poziomie.

Ta wyjątkowa sesja została przygotowana w najdrobniejszych szczegółach. Radni, oprócz porządku obrad i projektów uchwał, dostali również pismo od wójta Mirosława Torbicza, w którym gospodarz gminy dokładnie wyjaśnił nie tylko sposób głosowania, ale przede wszystkim precyzyjnie opisał każdy punkt. Do opisu dołączone były także jego propozycje stawek podatkowych, które będą obowiązywały w przyszłym roku.

Te najważniejsze, czyli podatek od budynków mieszkalnych i od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, pozostaną takie same, jak w roku obecnym i wynosić będą odpowiednio: 0,60 zł i 21,50 zł za metr kwadratowy. Nie zmieni się też stawka podatku rolnego. W tym przypadku będzie wynosiła nadal 130 zł za hektar przeliczeniowy.

– Uważam, że w obecnej sytuacji, która jest determinowana epidemią koronawirusa, te kluczowe dla naszych mieszkańców stawki podatkowe powinny pozostać w 2021 roku na obecnym poziomie. Do dyskusji nad ich ewentualną korektą wrócimy jesienią przyszłego roku – wyjaśnia wójt Torbicz. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here