Sielskie Smaki z Fajsławic

Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy reprezentowały Fajsławice na festiwalu produktów regionalnych Sielskie Smaki, który odbył się w hali Global Expo w Warszawie.

Targi zgromadziły szerokie grono wystawców, którzy prezentowali tradycyjne produkty i potrawy z różnych zakątków Polski. Odwiedzający mieli okazję nie tylko poznać produkty regionalne, ale także posmakować je i kupić. Województwo lubelskie reprezentowane przez licznych producentów i wystawców było jednym z trzech największych. Gmina Fajsławice także miała swój udział w tym wydarzeniu.

Reprezentowały ją Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy w składzie: Krystyna Brzozowska, Anna Wójcik i Grażyna Grzegorczyk. – Panie promowały na targach nasze produkty lokalne wytworzone według sprawdzonych receptur, a także pyszne potrawy znane już w całym kraju m.in.: nagradzaną niejednokrotnie zupę chłopską, pierogi ruskie, z czerwoną fasolą, z soczewicą, a także syrop miętowy i pokrzywowy – mówi Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice. – Składamy serdeczne podziękowania wszystkim paniom ze stowarzyszeń za zaangażowanie i włożoną pracę w promowanie naszej gminy w skali ogólnopolskiej – dodaje. (k)