Sierocki liderem na europejskiej liście U-23!

Michał Sierocki w drodze po obecnie najlepszy wynik w biegu na 110 m przez płotki na Starym Kontynencie w kategorii wiekowej U-23!

Świetny występ w Łodzi w Akademickich Mistrzostwach Polski, połączonych z mistrzostwami kraju AZS w lekkiej atletyce, zanotowali reprezentanci AZS UMCS. W pierwszej imprezie zawodnicy występujący pod szyldem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej stawali na podium 9-krotnie, w tym aż sześć razy na najwyższym stopniu, w drugiej wywalczyli krążek więcej!

W Akademickich Mistrzostwach Polski świetnie spisali się reprezentanci AZS UMCS startujący w rzucie dyskiem. Wśród panów najlepszy był Damian Kamiński (57,61 m), a drugie miejsce zajął Szymon Mazur (50,61 m), który wystąpił także w pchnięcie kulą (tu był trzeci). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Daria Zabawska (57.92 m).

Pozostałe złote krążki zdobyli biegacze. Na 100 metrów wygrała specjalizująca się na co dzień w biegu przez płotki Karolina Kołeczek (11.55 s), na 400 metrów – Maciej Hołub (47.09 s – życiówka), na 1500 metrów Szymon Żywko (3:54.74 sekundy) oraz sztafeta 4×400 metrów w składzie: Cezary Mirosław, Michał Kitliński, Kamil Oleszek, Maciej Hołub. Srebro na 800 m (1:53.28) zdobył Michał Kitliński.

W Mistrzostwach Polski AZS reprezentanci klubu AZS UMCS zdobyli 10 medali: cztery złote oraz po trzy srebrne i brązowe. Wspomniane wyżej wyniki zapewniły zwycięstwo Szymonowi Żywko i Darii Zabawskiej oraz sztafecie 4×400 mężczyzn.

Największym zaskoczeniem był jednak występ na 110 m ppł Michała Sierockiego, który jeszcze na dwie godziny przed startem z powodu kontuzji nie mógł normalnie… chodzić. Już w eliminacjach podopieczny trenera Piotra Kitlińskiego zaprezentował się bardzo dobrze, bo uzyskał minimum na ME-U23. W finale było jeszcze lepiej! Sierocki pokonał dystans w 13.65 s, wygrywając m.in. z etatowym reprezentantem Polski Damianem Czykierem. Wynik Sierockiego jest obecnie najlepszym na Starym Kontynencie w kategorii wiekowej U-23!

Pozostałe medale w Mistrzostw Polski AZS wywalczone przez reprezentantów AZS UMCS:

srebro: Karolina Kołeczek (100 m), Maciej Hołub (400 m), Damian Kamiński (rzut dyskiem)

brąz: Szymon Mazur (pchnięcie kulą). Michał Kitliński (800 m), Alicja Wrona (200 m).