Skarżą się, że grzeje tylko co drugi grzejnik

Mimo włączonego centralnego ogrzewania w kilku mieszkaniach w bloku przy ul. Nowy Świat 10 nie działają wszystkie grzejniki. Mieszkańcy skarżą się, że w domach mają zimno.

25 września Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa włączyła centralne ogrzewanie. Mieszkańcy z bloku przy ul. Nowy Świat 10 skarżą się, że nie wszystkie grzejniki działają, jak powinny. Jedna z naszych czytelniczek twierdzi, że u niej w domu co drugi kaloryfer nie daje ciepła. – Największy problem jest w łazience. Od kiedy zostało włączone ogrzewanie, grzejnik nie działa, a mam w domu małe dziecko.

U sąsiadów jest podobnie. Latem jacyś fachowcy w piwnicy majsterkowali przy centralnym ogrzewaniu i obawiam się, że to jest powód tego, że nie ma ciepła w mieszkaniach. W tych blokach mieszkamy od ponad 40 lat i nigdy nie było problemów z ogrzewaniem pomieszczeń. Obawiamy się jednego, mianowicie, że gdzieś to produkowane ciepło może uciekać, a my lokatorzy dostaniemy na koniec sezonu grzewczego rozliczenia z nadpłatami – skarży się mieszkanka bloku przy ul. Nowy Świat 10.

Prezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Ewa Jaszczuk, zapewnia, że wszystkie zgłaszane awarie są usuwane na bieżąco. – Nie znam jednak tej sprawy, zachęcam natomiast mieszkańców, by z problemem zgłosili się do administracji lub do spółdzielni, wtedy na pewno zareagujemy właściwie i jeśli jest jakaś usterka, to ją usuniemy. Być może w mieszkaniach są zapowietrzone grzejniki. Swoją drogą zwrócę się do pracowników, by sprawdzili w tym bloku, czy problem tkwi po naszej stronie – wyjaśnia prezes Jaszczuk. (s)