Skwer pożal się Boże

Skwer jest w opłakanym stanie, ale jest szansa na zmianę

Mieszkańcy osiedla im. Karola Lipińskiego w Lublinie proszą o uporządkowanie skwerku po południowej stronie wieżowca przy ul. Lipińskiego 13. – To było kiedyś przyjemne miejsce do odpoczynku. Teraz zarósł chwatami i żywopłotem, z którymi od dawna nikt nic nie robi – wskazują.


– Kiedyś był tu nawet niewielki plac zabaw. Stała ławeczka i kosz na śmieci, a teren był regularnie sprzątany. Z czasem nadgryzione zębem czasu urządzenia zostały usunięte, a w ich miejsce nie ustawiono nowych. Aktualnie żywopłot rozrósł się tak mocno, że skwerku prawie nie widać. Do środka praktycznie nie da się wejść z powodu rozrośniętych krzaków, a wszędzie walają się śmieci. Całości dopełniają rozlatujące się schody wejściowe i brak jakiejkolwiek ławki – mówi pan Tomasz.

Miasto zapowiada, że miejsce to zostanie uporządkowane, chociaż nie jest to działka gminna. Teren należy bowiem do Skarbu Państwa.

– Teren ten nie jest objęty stałym utrzymaniem. Ze względu na aktualny stan zostanie on jednorazowo uporządkowany na przełomie sierpnia i września. Zostaną przycięte krzewy oraz zebrane i wywiezione zanieczyszczenia – zapowiada Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Urzędnicy potwierdzają także konieczność remontu schodów oraz zasadność ustawienia tu ławek i koszy na śmieci. W tym wypadku konieczne jest jednak pozyskanie dodatkowych środków finansowych z budżetu państwa.

– W sprawie ewentualnego remontu schodów, jak również ustawienia ławki i koszy na śmieci, miasto wystąpi z prośbą do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o przyznanie środków na realizację tych zadań. Dalsze działania są uzależnione od decyzji LUW – dodaje Justyna Góźdź. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here