SMB Team mistrzem!

Dopiero ostatnia kolejka spotkań wyłoniła mistrza świdnickiej Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu! W meczu decydującym o pierwszym miejscu w ALL PROMOTE Extralidze SMB Team zremisował 2:2 z PZL Solidarność, zapewniając sobie tym samym końcowy sukces. Brąz przypadł ekipie Pegimek, która wygrywając 4:0 z ubiegłorocznymi złotymi medalistami, Metalowcami, awansowała na finiszu z piątego na trzecie miejsce i zepchnęła rywali z podium!

Zakończona w sobotę osiemnasta już edycja świdnickiej halówki była wyjątkowa. Organizatorzy rozgrywek: Starostwo Powiatowe i Ognisko TKKF Świt pozyskali do współpracy sponsorów tytularnych poszczególnych lig. I tak drużyny w extralidze walczyły o cenne nagrody ufundowane przez All Promote, w I lidze przez MW Sport, w II lidze przez Neptuna, a w lidze oldbojów przez Olimp Trofea Sportowe. Ponadto rozgrywki, jako jedyne w województwie lubelskim, swoim honorowym patronatem objął Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie.
Rywalizacja była niezwykle zacięta. W trzech z czterech lig losy mistrzostwa ważyły się do samego końca, do ostatniej, sobotniej kolejki!
W extralidze szansy na historyczne zwycięstwo nie zaprzepaścił SMB TEAM.
– Panowie! Dokonaliście i tak już ponad to, co chcieliśmy, a zapewne 100 razy ponad to, czego spodziewali się kibice i sympatycy futsalu. Bycie prawdziwym czarny koniem ligi to fajne uczucie. Wyjdziemy, by ten mecz wygrać, by spełnić swoje ambicje i oczekiwania, by pokazać wraz z drużyną Solidarności futsal na wysokim poziomie. Wiem też, że tego chcecie. Walczymy o mistrzostwo Powiatowej Ligi Futsalu. Pokażcie sportową złość i ambicję na jaką zasługuje ta drużyna. Wiem, że walka będzie do końca i ambicja na granicy wystrzału, bo wiem, kim jesteście jako sportowcy i jakimi ludźmi jesteście – zwracał się przed finałem do zawodników SMB Artur Banasik, kierownik drużyny.
Spotkanie o pierwsze miejsce od początku do końca było niezwykle zacięte. SMB na prowadzenie już w 4. minucie wyprowadził Kamil Ostrowski, który strzałem z powietrza, zza pola karnego, pokonał Pawła Sochę. Cztery minuty później po szybkiej kontrze wyrównał Paweł Szyjduk, który sprytnym uderzeniem po parkiecie umieścił piłkę w siatce rywali.
Kolejne bramki padły już w końcówce meczu. Drugiego gola dla Solidarności w 22. minucie zdobył Rafał Pyda. Minutę później wyrównał Łukasz Jarmuł i jak się po chwili okazało, była to bramka na wagę mistrzostwa!
– Tytuł dla SMB Team to duża niespodzianka, aczkolwiek jak najbardziej zasłużona – mówi Jacek Kosierb, organizator 18. edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku. – Chciałem przypomnieć, że ten zespół spadł w poprzednim sezonie z extraligi, ale wrócił bardzo szybko do najwyższej klasy rozgrywkowej w miejsce jednej z drużyn, która wycofała się z rywalizacji.
W tegorocznej edycji świdnickiej halówki rozczarowali obrońcy trofeum. Metalowcy nie znaleźli się nawet na podium, przegrywając ostatni, decydujący o brązowym medalu mecz z Pegimek aż 0:4.
– Nikt się chyba tego nie spodziewał. Już w najbliższą niedzielę, 5 marca, ten zespół będzie miał szanse na rehabilitację podczas XX Turnieju o Przechodni Puchar Burmistrza Świdnika, który odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 – mówi Jacek Kosierb.
Podczas niedzielnego turnieju dojdzie też do niezwykle ciekawie zapowiadającej się potyczki. – Zaprosiliśmy do gry pierwszoligowy zespół AZS UMCS Lublin. O godzinie 17. „Dziki” rozegrają mecz z ćwierćfinalistami naszego turnieju. Spotkanie toczyć się będzie w wymiarze 4 x 10 minut, a w każdej z kwart przeciwko akademikom zagrają zespoły, które dotrą do 1/4 finału. Serdecznie zapraszam – kończy Jacek Kosierb.
BAS