Sobota z kałasznikowem

Strzela wyjęty z błota, albo wykopany po latach z ziemi – tak hardkorowo nie będzie, ale może uda się przeprowadzić próbę przestrzelenia szyny kolejowej, co jest popularnym mitem dotyczącym „kałasznikowa”. AK-47 – legendarna konstrukcja Michaiła Kałasznikowa jest tematem kolejnego już cyklicznego spotkania strzeleckiego organizowanego przez falcontactical.pl i strzelnicę Falcon 15 lipca na specjalistycznej strzelnicy taktycznej w Podgórzu.

– Pasjonaci strzelectwa i broni palnej, których jest coraz więcej w naszym regionie będą mieli okazję poznać bliżej najpopularniejszą konstrukcję strzelecką na świecie – mówi jeden z instruktorów Falcontactical.pl – Oprócz możliwości postrzelania (po instruktażu bezpieczeństwa i krótkim przeszkoleniu) m.in. do kilku celów, porozmawiamy o historii popularnego „kałacha”, budowie, właściwościach, sposobach wykorzystania i ciekawostkach związanych z tą bronią. Będzie można porównać klasycznego drewnianego „kałacha”, z egzemplarzem zmodernizowanym do wymagań współczesnego pola walki. Chętni będą mieli również możliwość zapisać się na dodatkowe szkolenia z obsługi broni systemu kałasznikowa.
– Jeżeli uda się zdobyć kawałek szyny kolejowej, w kontrolowanych warunkach zmierzymy się z popularnym mitem dotyczącym łatwości z jaką kałach ją przestrzeliwuje – śmieje się jeden z instruktorów falcontactical.pl – Jeżeli znajdzie się ktoś, kto ma chociaż ze 30 cm, takiej szyny – zapraszamy. Ma zagwarantowany bezpłatny udział w spotkaniu i pięć strzałów z „kałasznikowa”.
Spotkanie planowane jest na specjalistycznej strzelnicy taktycznej w Podgórzu koło Chełma.

– Strzelnica zewnętrzna daje dodatkowe możliwości strzeleckie, a w połączeniu z piękną pogodą, a na strzelanie każda pogoda jest dobra, w ciekawy, konstruktywny i aktywny sposób pozwala spędzić sobotnie przed albo popołudnie.
– mówią instruktorzy. – Na strzelnicę w Podgórzu łatwo jest dotrzeć nie tylko z Chełma i okolic, ale również z Lublina, Krasnegostawu czy Włodawy, gdzie nie ma tego typu bezpiecznych strzelnic i możliwości rozwijania zainteresowań strzeleckich.
Dodatkową atrakcją ma być strzelanie do metalowych celów reaktywnych tzw. gongów, sygnalizujących natychmiast trafienie oraz strzelanie do kilku celów umieszczonych na różnych odległościach. Chętni nie muszą mieć oczywiście żadnych zezwoleń, a niezbędny sprzęt ochronny zapewni organizator. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i specyfikę spotkania organizatorzy proszą o kontakt i zapisy pod nr. 600-753-722 lub 575-931-053. Pod tymi numerami będą również dostępne wszelkie niezbędne informacje. Wstępne miejsce i czas rozpoczęcia treningu to strzelnica taktyczna falcontactical.pl w Podgórzu koło Chełma. – 15 lipca godzina 11.00. Miejsce i czas rozpoczęcia treningu mogą ulec zmianie (j.w. prosimy o kontakt telefoniczny, niezbędny również co do ustalenia dojazdu). (flc)