SOK ma wsparcie

W gminie Leśniowice zatrudniono kilku nowych urzędników. Wśród nich jest Agnieszka Poźniak, radna gminy Kamień, która w Samorządowym Ośrodku Kultury w Leśniowicach zajmie się pozyskiwaniem dotacji.

W ostatnich miesiącach w leśniowskim samorządzie rekrutowano na cztery stanowiska urzędnicze. Jeszcze przed wakacjami zatrudniono dwóch nowych pracowników: ds. gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska, a także ds. gospodarki odpadami komunalnymi i rolnictwa. W naborze na stanowisko ds. obsługi sekretariatu i ochrony danych osobowych startowały trzy osoby.

Zatrudniono mieszkankę Horodyska (gmina Leśniowice). Wsparcie w postaci nowego pracownika ma też od niedawna Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach. Pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych w SOK zajmie się Agnieszka Poźniak, radna gminy Kamień. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. Spełniała wymagania. Została zatrudniona na pół etatu. Doświadczenia w dziedzinie kultury radnej Poźniak rzeczywiście nie brakuje – przez lata pracowała w Chełmskim Domu Kultury.

– Pani Poźniak potrafi skutecznie poszukiwać źródeł finansowania – mówi Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. – Wśród działań, które w tym zakresie planujemy, jest utworzenie domu seniora w budynku dawnej szkoły w Teresinie. (mo)