Sparingi IV-ligowców

Drużyny z naszego regionu, występujące w IV lidze, w ubiegły weekend rozegrały mecze sparingowe. Kłos Gmina Chełm pokonał Victorię Żmudź, a Włodawianka gładko przegrała z Polesiem Kock. Victoria w środę uległa też Lubliniance. Z kolei Start Krasnystaw uległ juniorom starszym Chełmianki, przygotowującym się do startu w lidze makroregionalnej juniorów.


Dla piłkarzy Kłosa Gmina Chełm sparing z Victorią Żmudź był pierwszym tegorocznym występem. Podopieczni Roberta Tarnowskiego pokonali ósmy zespół czwartej ligi po rundzie jesiennej 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Dawid Stepaniuk w 40 min. i Jakub Szaran w 65 min. Kłos zagrał w składzie: Mucha – Fornal, Poznański, Kowalski, Stepaniuk, Huk (46 Korona), Kamola (46 Bala), Rak, Drzewicki (46 P. Gierczak), Król (46 Szaran), Kuśmierz (46 Bryk). Z kolei Victoria wystąpiła w następującym zestawieniu: Porzyc – Brzozowski, Paskiv, Pogorzelec, Przychodzień, Kacprzycki, Kuczyński, Sawa, Grądzki, Lecki, Furta, a na zmianę wszedł Flis.

Zespół Victorii zagrał w nieco okrojonym składzie, co na nieco ponad miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej najbardziej martwi trenera Piotra Molińskiego. W Kłosie z kolei do kadry pierwszej drużyny włączeni zostali zdolni juniorzy, Dominik Korona i Jakub Szaran.

Piłkarze Victorii Żmudź grali także w minioną środę i ulegli Lubliniance 2:5 (1:3). Gole dla pokonanych strzelili Piotr Lecki i Jakub Fronc. Victoria zagrała w składzie: Porzyc – Persona, Brzozowski, Paskiv, Przychodzień, Sawa, Kacprzycki, Flis, Kuczyński, Ścibior, Lecki, a na zmiany weszli Fronc i Seniuk.

Kolejnej porażki w meczu sparingowym doznała Włodawianka. Tym razem zespół trenera Marka Droba uległ 0:3 (0:0) Polesiu Kock. Szkoleniowiec znów nie mógł skorzystać z usług podstawowych zawodników, jak Artur Nielipiuk, Wojciech Więcaszek, czy pozyskany w ostatnich tygodniach Michał Budzyński. Włodawianka zagrała w składzie: Polak – Kędzierski, Błaszczuk, Bartnik, Czarnota, zawodnik testowany, Jemioł, Sheluk, Magdysz, Stachański, Wojtak. Na zmiany weszli Naumiuk i Kowalewski.

Nie najlepiej spisał się też Start Krasnystaw. Podopieczni Pawła Kamińskiego w niedzielę zmierzyli się z juniorami starszymi Chełmianki, szykującymi się do gry w lidze makroregionalnej z takimi zespołami, jak: Hutnik Kraków, Garbarnia Kraków, Stal Rzeszów, Resovia Rzeszów, Star Juventa Starachowice, czy Orlęta Kielce. Lepsi okazali się juniorzy, którzy zwyciężyli 4:3.

Gole dla zwycięskiego zespołu strzelili: Patryk Lewkowicz 3 (25, 85, 89 min.) i Paweł Wójcicki w 65 min. Zespół juniorów wystąpił w składzie: Szymkowiak – Olszak, Haponiuk, Leśniak, Jaroszek, Rak, Grzesiuk, Grądz, Wójcicki, Lewkowicz, Głębocki. W drugiej połowie na boisko weszli: Guz, Łubkowski, Janiszewski, Nazaruk i Zalewski. Wcześniej, w środę 14 bm. juniorzy Chełmianki ulegli swoim rówieśnikom z Resovii Rzeszów 1:2, a gola strzelił Orłowski.(s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here