Społeczność VII LO w Lublinie znów pogrążona w żałobie

W wielkim smutku i z żalem społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Lublinie  poinformowała w środę o śmierci Grzegorza Pietronia, nauczyciela języka angielskiego. Pedagog i lingwista zmarł 27 grudnia, w wieku 50 lat.

„Gdyby nie było śmierci, życie nie wydawałoby nam się takie piękne” – słowami Mikołaja Gogola społeczność „7”  pożegnała swojego nauczyciela na stronie internetowej szkoły. Grzegorz Pietroń pracę w VII LO rozpoczął dwadzieścia lat temu. – Jako anglista z niesamowitą charyzmą edukował młodzież, przygotowywał do egzaminów, zarażał optymizmem i poczuciem humoru – wspominają swojego nauczyciela uczniowie oraz koleżanki i koledzy z pracy. – Zapamiętamy go jako ciepłego, pogodnego człowieka – dodając.

Śmierć Grzegorza Pietronia to kolejna wielka strata, jaką społeczność VII LO im. Marii Konopnickiej doznała w mijającym roku. Pod koniec maja zmarła Ewa Niewiadomska, nauczycielka języka polskiego, która uczyła w tej szkole ponad 30 lat, a przez ostatnie trzy lata w pracowała w XXIX LO. Miała 57 lat.

Msza Święta w intencji Śp. Grzegorza Pietronia odprawiona zostanie jutro (30 grudnia) o godz. 12:30 w kościele Św. Michała Archanioła w Zamościu. Po mszy nastąpi przewiezienie i złożenie urny z prochami do grobu na cmentarzu przy ul. Bołtucia w Zamościu.

BS