Srebro Smolińskiego i brąz Łukasiewicz

Tomasz Klocek (z lewej) i Bartosz Kitliński z AZS UMCS Lublin biegną po medale na dystansie 2000 metrów

Sebastian Smoliński, student Politechniki Lubelskiej, zdobył srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych, a Dominika Łukasiewicz, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, brązowy medal w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych w rozgrywanych w Siemianowicach Śląskich Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.

W klasyfikacji open w biegu na 4,5 km Smoliński z czasem 14:03 zajął piąte miejsce. Wygrał Dariusz Boratyński z Uniwersytetu Medycznego z Wrocławia (13:38). Wśród studentek w biegu na dystansie 3 km Łukasiewicz była 11. (12:12), tuż za… Moniką Kosz z UMCS (12:11). Najszybciej (10:59) trasę pokonała Weronika Lizakowska z Uniwersytetu Gdańskiego.