Strefa kibica w WDK-u

We Włodawie powstanie strefa kibica z prawdziwego zdarzenia. Będzie w niej można oglądać wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski, a jesli będzie zainteresowanie także całą fazę pucharową. O fanów piłki nożnej zadbał oczywiście Włodawski Dom Kultury.

Strefa kibica będzie zorganizowana w sali Sezam włodawskiego kina. W komfortowych warunkach pomieści ok. stu osób. Jak mówi Łukasz Zdolski, dyrektor WDK-u, wstęp dla wszystkich będzie darmowy, dotyczy to również ciepłych napojów jak kawa czy herbata. – Na kibiców czeka nie tylko poczęstunek, ale też fantastyczne doznania wizualne i dźwiękowe, bo mamy świetny projektor i nagłośnienie – opowiada Zdolski. – Obraz będzie miał format 8 na 4 metry, więc zajmie całą ścianę i każdy będzie miał świetny widok na to, co dzieje się na boisku. Zapraszamy gorąco wszystkich kibiców do wspólnego dopingowania biało-czerwonych. Pierwszy mecz z Meksykiem już we wtorek (22 listopada) o godz. 17 – dodaje dyrektor.

Co ciekawe, organizacja strefy kibica na Mistrzostwa Świata w Katarze jest o wiele tańsza, niż to było w przypadku poprzedniego mundialu czy Mistrzostw Europy. Wykup praw do wyświetlania transmisji kosztował tylko 2,5 tys. zł, podczas gdy za poprzednie imprezy trzeba było płacić nawet powyżej 20 tys. zł. (bm)