Studenci z całego świata gotowi do pomocy

Centrum Promocji UMCS organizuje dla uczniów szkół ponadpodstawowych bezpłatne zajęcia online ze studentami zagranicznymi UMCS. Inicjatywa stanowi doskonałą okazję do polepszenia umiejętności językowych oraz poznania innych kultur – w bezpiecznych warunkach, bez wychodzenia z domu.


– Zajęcia z osobami, które na co dzień biegle posługują się językiem angielskim, to możliwość przetestowania i udoskonalenia swoich kompetencji językowych. W trudnym czasie pandemii jest to także okazja do poznania nowych miejsc lub osób, czego tak często młodym ludziom ostatnio brakuje. To również szansa na wprowadzenie nowości do codziennych lekcji zdalnych – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Prowadzącymi zajęcia są zagraniczni studenci UMCS pochodzący niemal z całego świata: Afryki, Ameryki Południowej, Azji oraz Europy. Dla uczniów przygotowali prezentacje o swoich krajach, ich historii, kulturze i innych ciekawych kwestiach. Dodatkowo studenci proponują również uczniom lekcje języka angielskiego na dowolny temat wybrany wraz z nauczycielem.

Oferta, w pierwszej kolejności, skierowana jest do uczniów Szkół Partnerskich UMCS. Od 2008 roku uczelnia realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych. Umowy o współpracy z UMCS dotychczas podpisało ponad 80 szkół ponadpodstawowych z Polski i zagranicy.

– Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, dostosowując się do nowych warunków, zdecydowaliśmy się na zmianę formuły dodatkowych zajęć skierowanych dla uczniów i przeniesienie ich w przestrzeń wirtualną – dodaje Aneta Adamska.

Uczniowie zainteresowani udziałem w darmowych lekcjach języka angielskiego mogą zgłaszać się do pani Kingi Parchety z Biura Promocji UMCS: 81 537 57 64, kinga.parcheta@poczta.umcs.lublin.pl.  MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here