Studniówki na przekór pandemii

Tegoroczni maturzyści VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie bawili się na studniówce 5 stycznia w lubelskim hotelu Luxor

W ubiegłym roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała maturzystom studniówkowe plany – bale nie mogły się odbyć. Jak będzie w tym roku? Młodzież liczy, że tym razem się uda, a w VIII LO w Lublinie i II LO w Świdniku… już się udało.


Poprzedzające egzamin maturalny studniówki to tradycja sięgająca dziesięcioleci i wydarzenie, które najczęściej pamięta się do końca życia. Niestety, przez pandemię i związane z nią ograniczenia sanitarne ubiegłoroczni maturzyści nie mieli szansy wziąć w nich udziału. W tym roku organizacja studniówek z tych samych względów stoi pod znakiem zapytania. W obawie przed tym, że w styczniu i lutym obostrzenia nie pozwolą zorganizować balu maturalnego, uczniowie dwóch chełmskich liceów zrobili sobie „studniówkę” już w październiku i listopadzie. Lubelskie i świdnickie szkoły nie poszły tym przykładem, a w większości trwają przygotowania do studniówki w tradycyjnym, karnawałowym terminie.

Tak jest np. w I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku. Tu termin balu wyznaczono na sobotę rozpoczynającą ferie zimowe w naszym województwie, czyli 12 lutego.

– Jeszcze przed świętami uczniowie wręczyli nam zaproszenia. Młodzież bardzo by chciała, aby studniówka mogła się odbyć i liczymy, że się uda – mówi Aneta Jagieła, wicedyrektor I LO w Świdniku.

Jeśli pandemia nie pokrzyżuje szyków, 18 stycznia na studniówce będą bawić się maturzyści z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku.

Ostateczna decyzja w sprawie studniówki nie zapadła za to w Zespole Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Jak usłyszeliśmy w szkole, rodzice jeszcze nie wyrazili swojej opinii na ten temat.

Również maturzyści z lubelskich szkół liczą, że uda się im zatańczyć poloneza i pobawić na studniówkowym balu. Większość imprez została zaplanowana na weekendy pod koniec stycznia i w pierwszej połowie lutego. Wszyscy mają nadzieję, że tych planów nie pokrzyżuje szalejący od kilku tygodni w krajach Europy Zachodniej, ale obecny już również w naszym kraju, w tym w Lublinie i Świdniku nowy wariant koronawirusa – Omikron.

Tego nie muszą się już obawiać maturzyści z VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie i II LO im. K. K. Baczyńskiego w Świdniku (fotorelacja na str. 13) . Ci pierwsi na balu studniówkowym bawili się w ubiegłą środę w lubelskim hotelu Luxor, a ci drudzy w sobotę, 7 stycznia, w świdnickim hotelu Lachówka. Frekwencja dopisała, a obydwa bale odbyły się z zachowaniem epidemicznych wytycznych ministerstwa zdrowia i sanepidu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here