Święta Trójca reklamuje prezydenta Dudę

Na ogrodzeniu parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie pojawił się baner reklamujący prezydenta Andrzeja Dudę. Nie wszystkim to się spodobało. – Na msze chodzą nie tylko zwolennicy rządzącej partii, są też katolicy niegłosujący na PiS. Kościół nie powinien się angażować w politykę – uważa wielu mieszkańców miasta.

Wybory prezydenckie odbędą się w maju tego roku. Faworytem jest w nich urzędujący prezydent Andrzej Duda, kandydat PiS, ale do walki staną też: Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Robert Biedroń z Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji, czy kandydat niezależny Szymon Hołownia. Kampania ruszyła na dobre kilka dni temu, także w Krasnymstawie.

– Niestety, otwarcie zaangażował się w nią Kościół, co jest niesmaczne – uważa mieszkaniec Krasnegostawu, który skontaktował się z naszą redakcją. – Proszę pójść pod kościół pw. Trójcy Przenajświętszej przy ul. Okrzei. Na okalającym parafię murze wisi baner z prezydentem Andrzejem Dudą. Dla mnie jest to skandal, a jestem praktykującym katolikiem – mówi mężczyzna.

Rzeczywiście, baner wisi tuż przy bramie, którą można dostać się na teren kościoła, do siedziby parafii i biura cmentarza. – Poważnie zastanowię się, czy wziąć udział w niedzielę w mszy świętej w tym kościele – mówi nam kobieta spotkana w okolicy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej.

– Przecież nie każdy katolik musi głosować na PiS, czy popierać działania pana prezydenta Dudy. To jest nie fair, że ta parafia tak jednoznacznie popiera jedną partię. Przed wyborami do sejmu wisiał tu z kolei baner poseł Teresy Hałas, także z PiS – przypomina nasza rozmówczyni, która zadeklarowała, że głos odda na Sz. Hołownię, katolickiego publicystę.

Inny spotkany na ul. Okrzei mieszkaniec Krasnegostawu, także zniesmaczony banerem, zastanawia się, czy proboszcz parafii wyraziłby zgodę na odpłatne eksponowanie na kościelnym murze reklamy Kidawy-Błońskiej, Kosiniaka-Kamysza czy Biedronia. – Jestem przekonany, że nie. Kościół powinien się zając sprawami wiary, pomaganiem ubogim, chorym, a nie angażować politycznie – uważa.

Wiele razy dzwoniliśmy na numer parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, ale nikt telefonu nie odebrał. (ik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here