Świetny mecz w Wierzbicy

OGNIWO WIERZBICA – FRASSATI FAJSŁAWICE 4:3 (3:2)
1:0 – Nowaczek (4), 2:0 – Knot (12 karny), 3:0 – Skorek (34), 3:1 – Pluta (38), 3:2 – Pluta (38), 3:3 – Korzeniewski (58), 4:3 – Krupski (83).


OGNIWO: Tkaczyk – Kłos (55 Krupski), Pilipczuk, Misura, Sobczuk, Szanfisz, Skorupski, Nowaczek, Knot, Stańczuk (74 Remiś), Bąk (88 Siwek). Trener – Sławomir Skorupski.

FRASSATI: M. Czajka – K. Baran, P. Przebirowski, K. Błaziak, Pluta (65 Walicki), Olech, Chruściel, A. Czajka (82 Węgrzyn), Młynarczyk, Korzeniewski (70 Smyk), Skorek. Trener – Daniel Krakiewicz.

Czerwona kartka: Walicki (F) w 85 min. za dwie żółte.

Kibice, którzy mimo nienajlepszej pogody pofatygowali się na mecz do Wierzbicy na pewno nie żałowali. – To było świetne spotkanie, obfitujące w mnóstwo podbramkowych sytuacji i aż 7 bramek. Można by tym obdzielić trzy mecze, oby więcej takich w okręgówce – mówi Artur Wawruszak, kierownik zespołu z Wierzbicy. Niedzielnie zawody lepiej zaczęli gospodarze, którzy po 35 minutach prowadzili już 3:0. Ładnego gola z 5 metrów strzelił Nowaczek, Knot dołożył bramkę z „jedenastki”, a grający trener Sławomir Skorupski wykończył precyzyjnie koronkową akcję Ogniwa.

– Wiedzieliśmy, że nawet prowadząc 3:0, w meczu z Frassati może być różnie. No i stało się najgorsze – mówi Wawruszak. Ambitnie grający goście zdołali odrobić straty! Świetnie grali Pluta (dwa trafienia), Chruściel, czy Olech, gola dołożył Korzeniewski. – Oba zespoły grały bardzo ofensywnie stąd tyle bramek. A mogło być ich więcej bo i my i goście mieliśmy więcej klarownych okazji – komentuje kierownik zespołu Ogniwa. Np. w 65 min. Skorupski nie wykorzystał rzutu karnego (Michał Czajka obronił).

W końcówce szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Na solowy rajd zdecydował się Krupski, który ostatecznie znalazł się sam na sam z Czajką i zdobył zwycięskiego gola. – Cieszymy się z trzech punktów. To był w końcu mecz o trzecie miejsce na koniec tej rundy i udało się nam je obronić. Należy jednak podkreślić bardzo dobrą grę zespołu z Fajsławic – podsumowuje Wawruszak. (kg)