Świetny start Satori

Pięć medali przywieźli z ósmego piaseczyńskiego turnieju IKO Mazovia Cup karatecy z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori. W turnieju wystartowało aż 460 zawodników z 40 Dojo z całej Polski.

Ponownie Piaseczno okazało się szczęśliwym miejscem dla Patrycji Mielniczuk, która we wspaniałym stylu pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i zajęła zasłużone pierwsze miejsce. Złoto w swojej kategorii wywalczył też Mateusz Hurko. Trzy brązowe medale dla Satori dołożyli: Zuzanna Jaszczuk, Dawid Wurszt i Wojciech Kłodnicki. Pozostała dwójka chełmskich sportowców, Aleksandra Jaszczuk i Fabian Nafalski, stoczyli dobre walki, lecz to nie wystarczyło by znaleźć się na podium.

– Wszystkie pojedynki były na najwyższym poziomie technicznym. Wymagający i utytułowani przeciwnicy z różnych zakątków Polski stanowili bardzo duże wyzwanie dla naszych zawodników. Jestem bardzo zadowolony z wyników moich podopiecznych na tym turnieju – mówi sensei Bartłomiej Zakrzewski (2 dan), trener Satori. (kg)