Szlachetna Paczka poszukuje Darczyńców

13 listopada została uruchomiona baza rodzin potrzebujących Szlachetnej Paczki. Każdy kto chce być koordynatorem pomocy – Darczyńcą konkretnej rodziny lub osoby samotnej może na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl na podstawie opisu wybrać rodzinę lub osobę samotną i przygotować dla niej pomoc.

– Rodziny i samotne osoby potrzebujące były zgłaszane do udziału w projekcie od września, jednak najwięcej zgłoszeń wpłynęło w ostatnich trzech tygodniach – mówi Elżbieta Bartosiak, lider Rejonu Powiat Włodawski Szlachetna Paczka. – Wolontariusze Szlachetnej Paczki już od pierwszych dni października odwiedzali rodziny w ich miejscu zamieszkania i po wnikliwej analizie podejmowali decyzję o przyznaniu pomocy.

Po sporządzeniu opisu potrzebna była jeszcze weryfikacja i akceptacja na szczeblu ogólnopolskim i dopiero wtedy opis sytuacji rodziny wraz z listą potrzeb jest publikowany na stronie internetowej projektu. Teraz kolej na każdego z nas – każdy może pomóc.

Szlachetna Paczka to projekt społeczny, w którym pomagają całe społeczności np. ze szkół, przedszkoli, zakładów pracy, firmy, ale także grupy znajomych czy osoby prywatne. Można dołączyć do przygotowania szlachetnych paczek właśnie w takich lokalizacjach lub samemu podjąć inicjatywę pomocy konkretnej rodzinie angażując do tego najbliższe otoczenie. Każda rodzina czy osoba samotna ma inne potrzeby i w opisie każdej są określone trzy kluczowe, na których otrzymaniu najbardziej im zależy.

Od lat okazuje się, że działając zespołowo, jesteśmy w stanie pomóc rodzinom w stopniu nawet większym niż pierwotnie myśleliśmy. Wszystko zależy tylko od Darczyńców, chęci i liczby osób jakie uda się zaangażować w tworzenie Szlachetnej Paczki konkretnej osobie/rodzinie.

Do pomocy zakwalifikowano już 20 rodzin z powiatu włodawskiego. Wiele z nich wciąż czeka jeszcze na pomoc. Wolontariusze wciąż odwiedzają jeszcze zgłoszone rodziny/osoby potrzebujące a więc do pierwszych dni grudnia opisy zakwalifikowanych do pomocy będą sukcesywnie pojawiać się w bazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl po wybraniu lokalizacji województwo lubelskie powiat włodawski. Wybierając w systemie potrzebującą rodzinę, każdy może zostać Darczyńcą.

Wolontariusz-opiekun rodziny skontaktuje się z taką osobą i udzieli wskazówek w zakresie przygotowywanej dla danej rodziny paczki. Pozostały jeszcze trzy całe tygodnie do działania w tym zakresie. Na dni 10-12 grudnia zaplanowany jest tzw. „Weekend Cudów Szlachetnej Paczki”, czyli czas, w którym Darczyńcy przygotowane Szlachetne Paczki dostarczą wolontariuszom do magazynu Szlachetnej Paczki. Już tradycyjnie będzie on zlokalizowany w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie, a stamtąd wolontariusze przewiozą je do rodzin zakwalifikowanych do pomocy. (p)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here