Szosa droższa, ale będzie

Wkrótce ruszy przebudowa drogi powiatowej łączącej drogi wojewódzkie nr 816 i 812 w Kosyniu (gm. Wola Uhruska). W planach jest położenie nowego asfaltu i usypanie poboczy na odcinku o długości 3,6 kilometra.


Powiat włodawski na przebudowę nieco ponad 3,5 kilometra drogi nr 1722L otrzymał dofinansowanie ze środków rządowych. Inwestycja jest realizowana przy współudziale gminy Wola Uhruska, na terenie której leży Kosyń. Kosztorys przebudowy oszacowano na 4,6 mln zł, ale po przetargu okazało się, że trzeba będzie dopłacić.

Najniższa oferta opiewała na 5 mln zł, jednak na mocy porozumienia starostwa włodawskiego i władz gminy Wola Uhruska zdecydowano, że samorządy rozdzielą dodatkowe koszty po połowie i zrealizują inwestycję, dokładając do niej po ok. 230 tys. zł. Decyzję już zatwierdzili radni powiatowi, wkrótce zrobią to samorządowcy z Woli Uhruskiej. Wykonawca na placu budowy powinien pojawić się w czerwcu. W praktyce nowa szosa zacznie się od pierwszych zabudowań, a zakończy na ostatnich. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here