Szpetny barak zniknie

Samorząd miejski pozyskał 320 tys. zł dofinansowania z LGD „Poleska Dolina Bugu”, z przeznaczeniem na nowy budynek rekreacyjny na Stadionie Miejskim im. Edmunda Świtki, przy al. Piłsudskiego. Nowy obiekt, o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych, powstanie w miejsce obecnego baraku, pełniącego dziś m.in. funkcję szatni piłkarskich.

– Budynek, który obecnie znajduje się na stadionie, jest stary i już dawno przestał pełnić swoją funkcję – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Budowa nowego obiektu znacząco poprawi warunki, w których mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas. Korzystać z niego będą również piłkarze Włodawianki rozgrywający mecze w IV lidze, a także inne kluby sportowe.
W nowym budynku zaplanowano m.in. siłownię-fitnes, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenie biurowe oraz magazyn techniczny. W ramach inwestycji zakupione zostanie również niezbędne wyposażenie m.in. zestawy hantli i obciążeń, rowery stacjonarne, orbitrek, wioślarz, atlas czterostanowiskowy, stepper i maty do ćwiczeń fitness. Jak zapewnia miasto, harmonogram robót na stadionie zostanie ułożony w taki sposób, by nie utrudniać organizacji imprez sportowych. (ad)