Szpitalny hotel zamknięty

Po wielu latach chełmski szpital zamyka działalność hotelową. A przynajmniej na jakiś czas. – Planujemy pozostawienie i remont w przyszłości kilku pokoi – mówi Kamila Ćwik, dyrektor szpitala. Pozostałe pomieszczenia zajmą Narodowy Funduszu Zdrowia i Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Oczywiście odpłatnie.

Budynek przy ul. Ceramicznej 1, w którym biura ma dzisiaj dyrekcja chełmskiego szpitala, przed laty służył jako hotel dla pielęgniarek i lekarzy. W trakcie budowy szpitala to tam lokowano pracowników lecznicy. Przez lata liczba miejsc hotelowych malała, a do budynku przeprowadzała się administracja.

Dzisiaj dwa piętra budynku zajmują biura dyrekcji. Lokale od szpitala wynajmują też korporacja Fino i Izba Lekarska. Swoje pomieszczenia mają tam związki zawodowe. W drugiej części funkcjonuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeszcze w połowie roku hotel miał 25 pokoi. Teraz przy recepcji pojawiła się informacja, że jest zamknięty.

– Nie rezygnujemy całkowicie z działalności hotelowej, bo ta ma potencjał, ale musimy najpierw wyremontować pokoje, żeby sprostać standardom, jakie dzisiaj obowiązują – mówi Kamila Ćwik, dyrektor chełmskiego szpitala.

W szpitalnym hotelu brakuje pełnych węzłów sanitarnych. Łazienki są wspólne dla kilku pokoi. A ich wystrój, delikatnie mówiąc, bardzo odbiega od oczekiwań wynajmujących.

Szpital planuje pozostawienie i remont tylko ośmiu pokoi. I chce na to w przyszłym roku szukać pieniędzy z zewnątrz. Ale pozostałe powierzchnie nie będą puste. Jedno z wolnych pięter (ok. 160 mkw.) chce wynająć Narodowy Fundusz Zdrowia, a drugie (także 160 mkw.) Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. To nowa jednostka, która pojawiła się w Chełmie. (bf)