Szybka kolej podzieli gminę

Urzędnicy i radni z miasta i gminy Izbica wskazali aż siedem nowych wariantów przebiegu torów dla pociągów dużych prędkości. Tylko w jednym przypadku może dojść do wyburzenia jednego domu. Pozostałe wersje w żaden sposób nie naruszają zamieszkałych posesji, ani gospodarstw rolnych. Tylko czy Centralny Port Komunikacyjny jest w stanie zaakceptować którykolwiek z wariantów? – zastanawia się burmistrz Izbicy, Jerzy Lewczuk.

Od kilku tygodni tematem numer jeden w Izbicy jest budowa kolei dużych prędkości, która według przygotowanych przez Centralny Port Komunikacyjny czterech wariantów, zrówna z ziemią kilkadziesiąt, a może nawet około stu domów i gospodarstw rolnych. Ludzie obawiają się, że ich życiowy dobytek zostanie całkowicie zrujnowany, a otrzymane odszkodowania nie wystarczą na odbudowę domów w innych miejscach…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 13.06.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here